Активні жінки об’єднуються у регіонах: у Сумах створять депутатську групу з гендерних питань

28 вересня у Сумах відбувся круглий стіл «Рівні можливості в сучасній українській політиці: стратегії досягнення та перспективи», організований Сумською облрадою та Гендерним ресурсним центром Сумського державного університету.

Жінки-депутати облради та соціально активні представниці регіону планують створити на Сумщині депутатське об’єднання, яке займалося б вирішенням гендерних питань. На круглий стіл запросили Ірину Суслову - голову підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації.

Учасниці заходу навели статистику, в якій зазначалось, що місцеве самоврядування на Сумщині на 23 % представлено жінками, і це найкращий показник в Україні. Тому створення міжфракційного об’єднання, на думку представниць місцевих органів влади, допомогло б вирішити зокрема такі нагальні жіночі проблеми як низька народжуваність та насильство у сім’ї.

Жінки-депутати і активні представниці Сумщини впевнені, що такі міжфракційні об’єднання потрібно створити по всій Україні. До складу таких груп мають увійти жінки з активною соціальною позицією, яких необхідно відібрати з різних рівнів влади: від селищних до міських і обласних рад. Для потенційних та вже активних учасниць МФО, на думку учасниць заходу, необхідно проводити безкоштовні навчання у сфері гендеру.

Голова Сумської обласної Ради Семен Салатенко підтримав ініціативу створення міжфракційного об'єднання з гендерних питань на Сумщині та заявив, що на наступне засідання сесії підготує програму гендерної підтримки. Фінансувати депутатську групу планується з обласного бюджету.

Активні жінки Сумщини хочуть на власному прикладі показати, що необхідно створювати подібні депутатські групи і започаткувати їх створення по всій Україні.