Бізнес на природних ресурсах: як наживаються на руслоочисних роботах на Івано-Франківщині?

До народного депутата Ірини Суслової звернулись жителі Івано-Франківщини. Місцеві вбачають корупційну складову у проведенні руслоочисних та руслорегулювальних робіт, які проводяться в області. Протягом останніх 6-ти років із 45 запланованих об’єктів в експлуатацію здано лише 7, а з місць проведення робіт постійно вивозять машини з піщано-гравійною сумішшю.

Громадяни підрахували: якщо ціна збуту однієї машини суміші становить 1200 гривень (а таких машин нараховують у середньому по 1500 на місяць), то у невідомому напрямку щомісяця зникають понад 1,5 мільйони гривень. Через таку прибутковість підприємці, які виконують руслоочисні роботи, зацікавлені не у виконанні умов проекту, а у вивозі піщано-гравійних сумішей. Така діяльність може мати негативні наслідки для місцевих жителів. Через надмірний вивіз гравію знижується природний рівень річки, а це призводить до зникнення води у колодязях та руйнування під’їзних шляхів до річки.

Ірина Суслова звернулась з відповідним депутатським зверненням до Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака та до Голови Державної екологічної інспекції України Андрія Заїки. У зверненні були викладені вищезазначені факти, на які вказали жителі Івано-Франківської області.
Наразі справа перебуває на особистому контролі народного депутата, а місцеві жителі звітували, що за словами правоохоронців по викладеним фактам будуть відкриті кримінальні провадження.