Гендерне бюджетування: у МОН пропонують планувати світні програми відповідно до потреб жінок і чоловіків

Представники Міністерства освіти і науки України обговорили рекомендації щодо покращення гендерної складової освітніх програм, що фінансуються з державного бюджету. На заході були присутні зокрема представники Міністерства фінансів України, обласних державних адміністрацій та народний депутат України, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації  Ірина Суслова.

Мета наради – з представниками інших регіонів обговорити проект «Гендерне бюджетування». Взагалі, гендерно-орієнтовне бюджетування – визнаний у світі ефективний інструмент для розроблення бюджетів, які б задовольняли реальні потреби чоловіків і жінок.

Учасники наради  розглянули пропозиції та рекомендації щодо внесення змін до статистичної та фінансової звітності в рамках реалізації освітніх проектів у Івано-Франківській, Чернівецькій, Херсонській, Закарпатській областях та Києві. 

Заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба підкреслив: «Враховувати гендерну проблематику в галузі освіти і планувати програми Міністерства відповідно до потреб жінок і чоловіків вкрай важливо».

За результатами проведеної наради підготовлено пропозиції стосовно внесення змін до спільного наказу Міністерства фінансів України та Міністерства освіти і науки України  «Про затвердження Типового переліку бюджетних програм та результативних показників їх виконання  для місцевих бюджетів у галузі «Освіта» та статистичної звітності загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів.