Ірина Суслова: 6,6 тисяч українців сьогодні знаходяться в тюрмах інших держав

Станом на кінець червня 6,6 тис. громадян України є засудженими й відбувають покарання в тюрмах інших країн. Найбільше їх в Росії, Італії, Білорусі, Польщі, Греції та Німеччині.

Про це повідомила народний депутат України Ірина Суслова.

«Українці потрапляють до тюрем інших країн в силу різних обставин. В більшості випадків – через довірливість та незнання, а також через те, що нехтують укладанням офіційної угоди з роботодавцем. В результаті, їдучи на заробітки, стають жертвами різноманітних афер, їх буквально підставляють під удар іноземного правосуддя», - наголосила Ірина Суслова.

За її словами, станом на кінець червня 2018 року з 6,6 тис. засуджених українців за кордоном 5,3 тис. перебувають на території Російської Федерації, 274 – в Італії, 165 – в Білорусі, 130 – в Польщі, 110 – в Греції та 95 в Німеччині.

«Крім того, значна кількість громадян перебуває за гратами, очікуючи судового вироку. Лише за перше півріччя 2018 року в різних країнах світу правоохоронці затримали більше 8 тис. громадян України. Найбільше – в Польщі, Чехії та Росії», - заявила Ірина Суслова.

Вона відзначила, що вже найближчими тижнями проаналізує  специфіку арештів та засуджень українців в країнах, де їх ув’язнено найбільше, а також окреслить можливості запобігання подібним ситуаціям.