Ірина Суслова: Держбюджет-2017 буде ухвалений вчасно

Державний бюджет на 2017 рік буде ухвалений вчасно, що дозволить вже з 1 січня запустити в дію цілий блок соціальних ініціатив Уряду Володимира Гройсмана: підвищення вдвічі мінімальної зарплати, збільшення зарплат вчителям та медикам на 50 та 30% відповідно.

Про це повідомила народний депутат України Ірина Суслова в ефірі телеканалу «Рада».

«Сьогодні парламентарям важливо вчасно й результативно проголосувати за бюджет, адже від цього залежить рівень доходів наших громадян в наступному році. Зокрема, бюджет передбачає, що жоден українець не буде отримувати менше 3200 гривень, заплановане 10% зростання пенсій та додаткове фінансування субсидій на комуналку», - повідомила Ірина Суслова.

За її словами, особливу підтримку отримують в 2017 р. медики та вчителі.

«Видатки на освіту збільшаться на 36%. Це відчує кожен педагог, адже його зарплата виросте на 50%. Наприклад, вчитель вищої категорії з 1 січня отримуватиме 6841 грн., а вчитель без категорії - 4853 грн. В медичній сфері ріст видатків буде супроводжуватися 30% підвищенням зарплат лікарів й іншого медперсоналу», - заявила Ірина Суслова.

Вона звернула увагу на два стратегічні інфраструктурні проекти, реалізація яких дозволить зробити величезний крок на шляху модернізації України.

«Для оновлення житла буде створено Фонд енергоефективності  Він акумулюватиме в собі державні кошти,  а також ресурси міжнародних фінансових організацій. Клієнти фонду обиратимуть одну з форм фінансової підтримки, яку надаватиме Фонд, подаватиме заявку й план робіт та через банк отримуватиме допомогу. Одночасно згідно з бюджетом утвориться спеціальний Дорожній фонд До нього держава відразу спрямує 14,2 мільярди гривень, та залучить ще вдвічі більше коштів міжнародних фінансових організацій. Це означає, що дороги почнуть системно ремонтувати, а не латати дірки, як це часто було раніше», - відзначила Ірина Суслова.

Вона наголосила, що державний бюджет чи не вперше в нашій історії поданий до парламенту вчасно й вже проголосований в першому читанні.

«Сьогодні його подальша доля залежить від народних депутатів. Вважаю, що за бюджет мають голосувати справжні державні діячі, які на відміну від політиків думають не про майбутні вибори, а про майбутні покоління», - переконана Ірина Суслова.