Ірина Суслова: Для звільнення Едварда Чикоша потрібна співпраця на вищому міждержавному рівні між Україною та Єгиптом

Передумовою звільнення українця Едварда Чикоша, який вже восьмий рік перебуває в тюрмі Єгипту, є налагодження міждержавного діалогу між двома країнами на найвищому рівні.

Про це під час прес-конференції повідомила народний депутат України Ірина Суслова.

За її словами, стаття 25 Конституції України прямо зобов’язує державу втрутитись в ситуацію, що склалась з Едвардом Чикошем. Вона також наголосила, що необхідне розгортання діалогу на вищому міждержавному рівні щодо можливості звільнення Чикоша та спільне напрацювання найприйнятнішого варіанту передачі його Україні.

«Наразі  таких варіантів три – помилування з боку Президента Єгипту, екстрадиція Чикоша в Україну для відбування покарання на батьківщині та дострокове звільнення. Оскільки Едвард Чикош ні в чому не винен й не визнає своєї провини, то помилування й екстрадиція досить сумнівні засоби вирішення проблеми. Натомість стан здоров’я Едварда постійно погіршується. Він хворіє на обструктивне легеневе захворювання (важка форма бронхіальної астми). В Едварда постійно стаються приступи і будь-який з них може стати фатальним. Після знайомства з медичною карткою Едварда Чикоша стало відомо про підозри на наявність у нього онкологічного захворювання (наявність так званих специфічних маркерів). Підтвердити це може ретельне обстеження, яке в тюремних умовах зробити неможливо. Тому зараз є усі підстави для дострокового звільнення Чикоша за станом здоров’я. Тепер важливо, щоб через перших осіб держави це донесли до влади Єгипту», - відзначила народний депутат України Ірина Суслова.

Нагадаємо, що Едвард Чикош – громадянин України, уродженець Закарпаття, який працював в Єгипті в галузі туристичного бізнесу. Українець вже сім років перебуває за гратами засуджений надзвичайним судом держбезпеки Єгипту до 25 років позбавлення волі.