Ірина Суслова: Гендерні квоти для політичних партій слід модернізувати

Система гендерних квот для політичних партій потребує суттєвої модернізації, що дозволить жінці реально впливати на політичний процес. Зокрема, слід зобов’язати політичні партії включати не  менше 40% жінок у свій список та зробити так, щоб двоє осіб з першої п’ятірки списку були жінками.

Про це заявила народний депутат України Ірина Суслова під час Міжнародного форуму «Стратегії політичних партій з розширення участі жінок у політиці».

«Сьогодні в парламенті України близько 12 % жінок, серед депутатів обласних рад- 15%, серед голів 24-х обласних рад лише2 жінки.В той же час середній  показник представництва жінок у національних парламентах країн Європи (членів ОБСЄ) становить 26,4 %; у скандинавських країнах - 41,7%, а у  світі загалом – 23,3 %.Для нашої держави це ганебна ситуація і її слід виправляти шляхом модернізації квотного партійного принципу», - наголосила Ірина Суслова.

За її словами, квоту для жінок в партійних списках слід підвищити до 40%.

«Але при цьому не розміщувати їх в непрохідній частині списку, як це є сьогодні, а зробити так, щоб двоє осіб з першої п’ятірки списку були жінками. Також важливо, щоб партійне керівництво несло відповідальність за недотримання гендерних квот. Якщо воно знатиме, що за ігнорування жінок їхній партійний список не буде зареєстрований до участі у виборах, партійні керівники змінять своє ставлення. Таким чином, ми поступово зруйнуємо гендерні стереотипи політиків і вже за 5-10 років матимемо зовсім іншу ситуацію на політичному полі України. Участь жінки в керівній ланці політичного процесу стане нормою, а не виключенням», - переконана Ірина Суслова.

Народний депутат вважає, що це можна зробити доповнивши до другого читання законопроект1456 «Про внесеннязмін до деякихзаконодавчихактівУкраїни (щодозабезпеченнярівних прав та можливостейжінок і чоловіків у виборчомупроцесі)».

«Сподіваюсь на підтримку колег у цьому питанні.При цьому наголошую, що модернізаціяквот – лише один, але не єдиний метод досягнення гендерної рівності в політиці. Важливо, щоб для політичних партій ця тема стала актуальною й вони реально турбувались про усунення усіх видів дискримінації в своїх лавах», - заявила народний депутат України Ірина Суслова.