Ірина Суслова: Міністри, які відмовляються працювати з новими держсекретарями, паралізують роботу виконавчої влади

 

Керівники двох міністерств – МОЗу та Мінінфраструктури – фактично саботують виконання нового закону «Про державну службу», не бажаючи співпрацювати з новообраними державними секретарями. Це загрожує дезорганізацією роботи вказаних міністерств та загальним паралічем виконавчої влади. Про це повідомила народний депутат України Ірина Суслова.

«Рік назад з великими труднощами парламент ухвалив новий закон «Про державну службу». Потреба в модернізації бюрократичного апарату назріла вже давно й це була одна з вимог Європейського Союзу на шляху подальшої євроінтеграції. Одна з головних новацій закону – запровадження інституту держсекретарів в кожному міністерстві. Таким чином ми передбачили суто технократичну посаду, яка не буде чутливою до політичного тиску. Призначення на цю посаду відбувається шляхом конкурсу, щоб відкинути будь які претензії в упередженості. Проте, деякі міністри сьогодні демонструють власні амбіції, не бажаючи співпрацювати з новими держсекретарями, що ставить під загрозу виконання закону», - заявила Ірина Суслова.

За її словами, позиція керівників Міністерства охорони здоров’я та Міністерства інфраструктури є деструктивною й може негативно вплинути на діяльність усієї виконавчої влади.
«Сьогодні демарш керівництва двох міністерств переходить усі розумні межі. Це підхід, який недостойний справжніх державних діячів. Міністри, й дня не пропрацювавши у зв’язці з новими держсекретарями, відмовляються мати з ними справу. Очевидно, що проблема тут не стільки в професійних якостях, скільки в особистих антипатіях. Фактично на вищий державний рівень виноситься принцип «люблю/не люблю», що примітивізує принципи держуправління», - наголосила Ірина Суслова.

Народний депутат підкреслила, що закон «Про державну службу» є загальнонаціональним компромісом й сьогодні він обов’язковий для виконання.
«Якщо хтось в силу різних причин не хоче працювати в системі координат, які створив новий закон, буде правильним оголосити про це публічно та скласти повноваження. Ми не маємо часу та ресурсів задовольняти бажання кожного посадовця й корегувати правила персонально під нього. Державі потрібні швидкі злагоджені ефективні управлінські рішення. Вони будуть, якщо весь бюрократичний апарат працюватиме за єдиними чіткими правилами, а не керуватиметься політичними чи особистими інстинктами», - заявила Ірина Суслова.