Ірина Суслова: Парламент контролюватиме виконання плану з підвищення рівня обізнаності суспільства про права людини

Парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин створить робочу групу, яка напрацює конкретний план просвітницької роботи  щодо дотримання прав людини серед українців, а Верховна Рада буде здійснювати контроль над його виконанням.

Про це повідомила народний депутат України Ірина Суслова.

«В Україні існує велика проблема, яка полягає в тому, що українці часто не розуміють своїх прав та не знають куди слід звертатися в разі їх порушення.Два роки тому указом Президента затверджено Національну стратегію у галузі захисту прав людини, після чого була розроблена урядова стратегія дій в цій сфері. Один із блоків завдань цих документів – підвищення рівня обізнаності громадян про свої права.На жаль, цей блок питань за 2 роки виконаний Міністерством юстиції та Міністерством освіти всього лише на 22%», - відзначила Ірина Суслова.

За її словами, Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин залучить представників Офісу Уповноваженого з прав людини, Мін’юсту та Міносвіти до робочої групи з напрацювання конкретного плану просвітницької роботи  серед українців щодо дотримання прав людини.

«При цьому приділятимемо особливу увагу поширенню інформації через освітню мережу. Зокрема, має бути запроваджений окремий навчальний предмет «права людини», а в інших предметах дана тема мусить стати наскрізною. Це сприятиме вихованню відповідального громадянина, який знає свої права, розуміє як їх можна захистити та відповідає за свої вчинки», - заявила народний депутат України Ірина Суслова.