Ірина Суслова: Парламент повинен передбачити закупівлю оклюдерів для порятунку хворих на вроджені вади серця дітей

Верховна Рада України в проекті держбюджету на 2020 рік мусить закласти кошти на закупівлю оклюдерів – сучасних серцевих імплантів для лікування вроджених вад серця. Завдяки аналогічним видаткам в 2019 році українські лікарі встановили 420 оклюдерів, з них 350 – дітям.

Про це заявила народний депутат 8-го скликання, радниця голови Комітету з питань прав людини Ірина Суслова.

«Минулого року ми – народні депутати 8-го скликання - внесли зміни до держбюджету й передбачили 30 мільйонів гривень на закупівлю оклюдерів – сучасних серцевих імплантів. Завдяки цьому наші діти отримали здорові серця, бо для лікування вроджених вад серця вже не треба було робити складні травматичні операції, а достатньо застосувати імплант й через короткий реабілітаційний період дитина почувалася здоровою. Завдяки державній підтримці в 2019 році наші лікарі встановили 420 оклюдерів, з них 350 – дітям», - повідомила Ірина Суслова.

За її словами, закупівля оклюдерів не повинна бути разовою акцією, держава щороку мусить брати на себе соціальне зобов’язання допомоги дітям, які хворі на вроджені вади серця.

«Нараз діючі народні депутати розглядають проект бюджету на 2020 рік. І я дуже хочу, щоб вони підтримали починання попередників та знову заклали кошти на закупівлю оклюдерів. Відповідну правку до проекту держбюджету вніс народний депутат Дмитро Лубінець. Вона передбачає виділення 103 млн. грн. на забезпечення оклюдерами тих, хто не може купити ці дорогі імпланти за власний кошт. Це якраз той випадок, коли публічні гасла та промови можна підкріпити конкретною справою! Вірю, що у парламенту вистачить доброї волі, мудрості та відповідальності для допомоги тисячам наших дітей!», - переконана Ірина Суслова.