Ірина Суслова: Парламент ухвалив закон, що усуває дискримінацію жінок в армії

Верховна Рада України в другому читанні та в цілому ухвалила законопроект 6109 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях», за яким усувається дискримінація жінок в армії.

Про це повідомила авторка законопроекту, народний депутат України Ірина Суслова.

«Досі у багатьох людей існувало упереджене ставлення до жінок-військових. Наше законодавство цьому сприяло, оскільки  створювало нерівні умови служби для жінок і чоловіків й формувало  своєрідну «скляну стелю», яка заважала жінкам досягати кар’єрних успіхів. Але законопроект 6109 все змінить. Він ґрунтується на принципах рівних прав, рівних можливостей та рівної відповідальності. Рівні можливості - це коли уся система заточена не на дискримінацію та сегрегацію, а на співпрацю жінок й чоловіків заради спільного результату», - заявила Ірина Суслова.

За її словами, законопроект 6109 урівняє можливості при укладанні контракту та при виході в запас,  під час проходження військових зборів та уніфікує міру відповідальності за виконання поставлених завдань. Ухвалення цього документу відкриває дорогу до успіху в Збройних силах тисячам жінок, які завтра стануть гордістю нашої армії.

Ірина Суслова подякувала усім, хто допомагав довести законопроект до фінального голосування, а також тим народним депутатам, які підтримали законодавчу ініціативу.

«Кожен поданий голос за законопроект 6109 – це внесок у зміцнення обороноздатності держави, це крок до модернізації армії, це розширення можливостей тисяч жінок, які хочуть і можуть служити Україні», - переконана Ірина Суслова.