Ірина Суслова: Парламенту слід негайно ухвалити 4 законопроекти, які вдосконалять гендерну політику держави

В українському парламенті зареєстрована низка законопроектів, що визначають гендерну політику держави й потребують негайного ухвалення. Це, зокрема, законопроект 0119 про ратифікацію Стамбульської конвенції, законопроект 4952 «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок», законопроект 6109 про усунення дискримінації жінок в армії, законопроект 1456 щодо гендерного квотування.

Про це повідомила народний депутат України Ірина Суслова під час засідання круглого столу «Роль Верховної Ради України у забезпеченні виконання положень Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок». 

«На українському парламенті лежить величезний пласт відповідальності за дотримання букви та духу Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Це, передусім, генерування законодавчих ініціатив, що імплементують її положення до нашого правого поля. Важливо усвідомити, що це потрібно не міжнародним організаціям, а, передусім, нам – українцям. Вивільнення потенціалу жінок дасть колосальний сплеск енергії, який допоможе прискорити розвиток держави. Це стосується усіх сфер – економіки, політики, культури, інтелектуального прогресу», - переконана Ірина Суслова.

Народний депутат наголосила на пріоритетності ратифікації Стамбульської конвенції та ухвалення в другому читанні супутнього їй законопроекту 4952.

«Також важливо забезпечити успішне голосування за законопроект 6109, який усуває дискримінацію жінок в Збройних силах України. Він урівняє можливості при укладанні контракту та при виході в запас,  під час проходження військових зборів та уніфікує міру відповідальності за виконання поставлених завдань. В той же час законопроект 1456 допоможе встановити гендерний баланс в представницьких органах влади та відкриє жінкам доступ до ухвалення рішень. Він передбачає 40% гендерну квоту для першої п’ятірки в списку політичної партії та 30% в кожній наступній десятці.  При цьому ЦВК зобов’язується не приймати документи до участі у виборах, якщо партія ігнорує ці норми», - повідомила Ірина Суслова.

За її словами, успіх гендерної політики в Україні залежить від усвідомлення народними депутатами важливості цього питання.

«Для реалізації рекомендацій CEDAW важливо постійно проводити просвітницьку кампанію серед народних депутатів. На конкретних прикладах мусимо довести колегам, що гендерні питання – це наскрізний елемент стратегії розвитку держави. Хочу, щоб всі політики усвідомили, що рівні права й можливості жінок та чоловіків безпосередньо впливають на якість життя кожного українця. Й тому усунення гендерної дискримінації – це прямий обов’язок відповідального парламентаря перед своїм виборцем», - відзначила народний депутат України Ірина Суслова.