Ірина Суслова: «Практика доводить: визволити політв’язня можна лише спільними зусиллями»

Під час брифінгу у Верховній Раді народні депутати Ірина Суслова та Дмитро Лубінець звернулись до колег та співвітчизників з приводу того, що у Російській Федерації все ще перебувають наші політв’язні. Один з них – Валентин Вигівський, справу якого вважають «найтаємнішою», а всі судові засідання відбувались у закритому режимі.

Депутати наголосили, що разом з колегами вже надіслали звернення  Генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду, Голові Комітету Міністрів Ради Європи Юргену Лігі, Комісару Ради Європи з прав людини Нілу Муйжнієксу, омбудсмену Російської Федерації Тетяні Москальовій, у яких наполягають вжити всіх можливих політико-дипломатичних заходів для якнайшвидшої екстрадиції  Валентина Вигівського.

«Звільнення Валентина стане можливим за умови об’єднання зусиль депутатів, міністрів, волонтерів. Це дозволить зробити переговори з керівництвом Російської Федерації щодо звільнення незаконно утримуваних громадян України ефективними і доведе чіткі наміри українців у боротьбі за визволення своїх полонених», - заявила Ірина Суслова.

Нагадаємо, Валентина Вигівського затримали у Криму у вересні 2014 року. У грудні 2015 року Московський обласний суд виніс вирок – 11 років позбавлення волі за шпигунство на території РФ. Із травня Валентин Вигівський відбуває покарання у колонії №11 селища Утробіно Кіровської області.