Ірина Суслова: Професійність, незалежність та авторитетність - головні критерії при виборі нового Омбудсмена

 

 

Новий Уповноважений Верховної Ради з прав людини мусить відповідати критеріям професійності, політичної незаангажованості та авторитетності в правозахисному середовищі. Під час його призначення слід відмовитись від ганебного квотного принципу, який дискредитує кадрову політику в Україні.

Про це повідомила народний депутат України Ірина Суслова.

За її словами, діючий Омбудсмен Валерія Лутковськаза свою 5-річну каденцію довела свою фаховість та здатність до співробітництва з громадським сектором.

«Попри шалений політичний тиск режиму Януковича, нові загрози правам людини через російську агресію та великі очікування від України з боку міжнародної спільноти, Валерія Лутковська впоралась із завданням та задала високу планку правозахисної діяльності. Зокрема, роботу Валерії Лутковської високо оцінив Верховний комісар ООН з прав людини й вона була обрана до наглядової ради Фонду технічної співпраці у сфері прав людини Універсального Періодичного Огляду.Тепер важливо, щоб новий Омбудсмен зберіг та розвинув ці досягнення», - наголосила Ірина Суслова.

Вона закликала колег при обранні Уповноваженого керуватися виключно його професійними якостями, а не власними політичними інтересами.

«Принцип партійних квот за попередні роки цілком себе дискредитував. Більше того, він спотворив багато починань, які в перспективі могли принести Україні успіх. Якщо знову наступимо на ці «граблі» - втратимо надважливий незалежний державний інститут, який щорічно допомагає віднайти справедливість тисячам українців. В умовах, коли доступ до правосуддя обмежений через корумпованість судової системи, це буде справжньою катастрофою. Тому закликаю народних депутатів підійти до цього кадрового рішення зважено та відповідально», - заявила Ірина Суслова.

Народний депутат переконана, що вирішальними при виборі нового Омбудсмена мусять бути критерії професійності, незаангажованості та авторитетності в правозахисному середовищі.

«Уповноважений мусить бути теоретично й практично підкованим в питанні захисту прав людини, орієнтуватися не лише в українських, але й в світових тенденціях, досконало володіти профільним міжнародним законодавством. Відсутність лобістського шлейфу в його репутації – одна з важливих умов призначення на посаду. Нарешті, Омбудсмен повинен бути тісно інтегрованим у правозахисне середовище: співпрацювати з громадськими організаціями, правозахисниками, користуватися серед них повагою й авторитетом. Якщо ми підійдемо до виборів Уповноваженого з цих позицій, то матимемо достойного фахового захисника прав людини, яким Україна пишатиметься», - відзначила народний депутат України Ірина Суслова.