Ірина Суслова: Питання проведення позачергових виборів депутатів Сєвєродонецької міської ради має значення не лише для східного регіону, але й для всієї країни

Про це народний депутат фракції  Ірина Суслова написала в своєму блозі «Корупція та безкарність у Сєвєродонецьку» для ІВ «Новое время».

За словами депутата, в місті, яке знаходиться неподалік від лінії фронту, відбуваються неможливі для правової держави речі, зокрема, порушуються базові принципи народовладдя, ігнорується думка мешканців громади, відбувається дерибан бюджетних коштів.

«23 лютого Верховна Рада провалила ухвалення постанови про перевибори міської ради у Сєвєродонецьку. Нагадаю, що в листопаді парламентський Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував перезавантажити владу у Сєвєродонецьку через кричущі порушення нею законодавства. Проте, в сесійному залі відповідна постанова не знайшла достатньої підтримки і її повернули авторам на доопрацювання», – розповіла Суслова.

Депутат вважає, що на сьогодні існує, принаймні, чотири вагомих причини, чому перевибори повинні відбутись якнайшвидше.

«По-перше, в процесі роботи Сєвєродонецької ради було штучно викривлене волевиявлення виборців. Більшість мешканців не підтримала Опозиційний блок, але 8 депутатів перейшли під його крило й цим змінили всю політичну конфігурацію.

По-друге, низка протиправних одіозних рішень. Про найбільш кричуще з них я вже повідомляла: Сєвєродонецька рада ухвалила муніципальну програму оновлення сміттєзбиральної інфраструктури. На закупку 150 євроконтейнерів планують витратити фантастичну суму – 35 мільйонів гривень. При цьому проект заздалегідь приречений на провал: погодні умови України не дадуть можливості вивантажувати такі контейнери й вивозити їх вміст на смітник. Тобто рада дала добро на розбазарювання десятків мільйонів бюджетних коштів, більшість з яких швидше за все осяде в чиїхось кишенях», – зауважила Суслова.

Вона також звернула увагу на те, що є низка судових постанов судів першої та апеляційної інстанцій, які визнають деякі рішення міськради такими, що суперечать Конституції та Законам України.

«Зокрема, щодо формування складу постійних комісій та обрання секретаря та незаконного проведення позачергових сесій ради. Й, нарешті, по-четверте, рада проводила свої рішення без врахування громадської думки та без обговорення постійними депутатськими комісіями, що є грубим порушенням принципу гласності в роботі місцевої влади», – зазначила депутат.

Ірина Суслова вважає, що цих підстав більш ніж достатньо для розпуску діючої міської ради, яка заплямувала себе незаконними рішеннями та корупційними аферами.

«Кожен місяць її роботи загрожує новими втратами для мешканців Сєвєродонецька. Ще кілька подібних до сміттєвої «корисних» програм і місто залишиться жебраком, а дехто із депутатів стане мультимільйонером», – відзначає вона.

Ірина Суслова також зазначила, що народні депутати вже розробили та зареєстрували доопрацьований проект постанови щодо позачергових виборів депутатів Сєвєродонецької міської ради.

«Сподіваємось, в найкоротші терміни вона буде проголосована в сесійному залі… Верховна Рада має серйозно поставитись до проблем Сєвєродонецька. Це питання має значення не лише для східного регіону, але й для всієї країни», – зазначила парламентар.