Ірина Суслова та Дмитро Лубінець закликали державні установи активно протидіяти індустрії секс-туризму

Сьогодні Україна має напрацювати механізми протидії індустрії секс-туризму які будуть покладені в основу законодавчих змін, а потім втілені на практиці. З боку парламентарів, правоохоронців та Уряду повинна бути єдина лінія на протистояння поширенню проституції  в країні.

Про це повідомили народні депутати від фракції БПП Ірина Суслова та Дмитро Лубінець під час прес-конференції «Імідж України: як зупинити секс-туризм?».

За словами Ірини Суслової, сьогодні Україна поступово стає центром світового секс-туризму.

«Замість  потужного виробництва, інновацій, інтелектуального розвитку ми славимось легкодоступними дівчатами й сюди з усіх кінців світу приїздять іноземці, аби скористатися цими послугами. Сформувалась потужна посередницька мережа, яка надає послуги «під ключ»: організовує чартери, зводить з обраними дівчатами й навіть проводить пізнавальні екскурсії», - наголосила Ірина Суслова.

Вона відзначила, що до індустрії активно втягуються неповнолітні.

«Якщо в країні толерується секс-туризм, то втягнення туди дітей неминуче. В більшості випадків жертвами стають підлітки – дівчата та хлопці 13-17 років. Кожна шоста проституйована жінка або чоловік в Україні є неповнолітньою особою. Логічним наслідком секс-туризму є процвітання торгівлі людьми. Лише за офіційною статистикою МВС в минулому році зафіксовано 346 таких випадків. Насправді їх набагато більше. Наші жінки та дівчата активно поповнюють склад борделів Росії, Туреччини, Німеччини та багатьох інших країн», - заявила Ірина Суслова.

На її думку,  найдієвішим контрзаходом проти секс-туризму буде підвищення якості життя громадян та створення ефективної системи соціального захисту, аби запобігти втягненню нових людей до індустрії.

«Наразі для боротьби з нею потрібні комплексні зусилля усіх державних установ: - МВС, кіберполіції, Міністерства соціальної політики та багатьох інших. Потрібна максимальна публічність у висвітленні проблеми, глибинне вивчення причин поширення цього соціального зла.  Головне – не зволікати й напрацьовувати механізми, які можна буде покласти во основу законодавчих змін, а потім втілити на практиці», - відзначила Ірина Суслова.

Дмитро Лубінець вказав на неприпустимість будь-яких спроб легалізації ганебної індустрії секс-туризму.  

«Ті, хто зараз закликають до легалізації секс-індустрії повинні задуматись, чи не зустрінуть вони завтра серед «нічних метеликів» своїх рідних. Більшість дітей, які будуть цим займатися, робитимуть це через економічні проблеми. Чи таким чином, ті хто закликають до легалізації проституції, хочуть створити нові робочі місця для українських жінок? Й чи існуватиме українська держава, коли усі моральні цінності будуть просто зруйновані? На щастя, серед народних депутатів – чоловіків та жінок – багато людей, які розуміють проблематику й в жодному разі не голосуватимуть за законопроекти, що мають на меті легалізувати проституцію. З боку народних депутатів, правоохоронних органів, Кабінету Міністрів повинна бути єдина державна політика щодо заборони проституції в Україні», - заявив Дмитро Лубінець.