Ірина Суслова: Транснаціональне угруповання торгівлі людьми вербує українців для незаконної діяльності за кордоном

Останнім часом почастішали випадки вербування наших співгромадян для незаконної діяльності за кордоном. Як саме це відбувається журналісту «СтопКору» Лілії Ткачук розповіла Ірина Суслова, яка вивчає цю проблему у відповідному комітеті Верховної Ради.

Діяльність з вербування здійснюється в Україні - українцями, які є складовою величезного транснаціонального угруповання, до складу якого, можливо входять громадяни Туреччини, Греції та Італії. Своїм співвітчизникам ці люди пропонують виїхати на заробітки до Греції або Італії, – розповідає Ірина Суслова.

«Ти будеш перевозити туристів на яхті на екскурсії. Наш співгромадяни погоджуються, оскільки ситуація сьогодні з роботою в Україні не настільки позитивна, як би хотілося, і погоджуються їхати працювати на 600-800-1000 євро. І там вже під час перебування їх змушують перевозити нелегальних мігрантів.

Досить часто вони навіть не знають на початку, що вони перевозять нелегальних мігрантів. Тобто хтось думає, що вони перевозять якийсь вантаж, ті нелегальні мігранти сидять у каютах, ну тобто різні є, абсолютно різні обставини. І, зрештою, морська поліція у внутрішніх водах зупиняє ці судна й арештовує весь екіпаж», - підсумовує нардеп, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації комітету Верховної Ради України з питань захисту прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин.

Всього наразі відбувають покарання за кордоном 6,5 тисяч українців. Найбільше – 5400 осіб – на території Російської Федерації. 160 людей відбуває покарання або в місцях несвободи в Греції. Понад 200 людей відбуває покарання в Італії, троє людей в Єгипті, троє в Таїланді.

Ірина Суслова також розповіла, що потрібно робити родичам цих людей аби повернути їх на батьківщину та дала поради як не потрапити до пастки сучасних работоргівців.