Ірина Суслова: Україні слід використати наявність полонених росіян для визволення 62-х політв’язнів Кремля

В 2018 році Україна мусить докласти максимум зусиль, щоб 62 політв’язня, які знаходяться в тюрмах Російської Федерації та в окупованому Криму, були визволені та повернулись до своїх рідних. Досягненню цієї мети сприятиме той факт, що під час останнього обміну затриманими жодного громадянина Росії не було передано в ОРДЛО. Таким чином, в України є додатковий інструмент впливу на Кремль, який можна використати для звільнення наших громадян.

Про це повідомила народний депутат України Ірина Суслова.

«Сьогодні 62 людини перебувають у в’язницях Російської Федерації та в окупованому Криму. Їхні родини, на жаль, не мають достатньої допомоги від держави, в тому числі юридичної та матеріальної. А на самих в’язнів чиниться колосальний тиск з метою «вибити» необхідні Кремлю зізнання. Тому визволення цих людей – пряме зобов’язання України, а обов’язок кожного громадянина пам’ятати, що у нас триває війна з Росією й на місці політв’язнів може опинитися будь-яка людина, яка поїде до Криму чи на територію РФ», - заявила Ірина Суслова.

За її словами, важливо, що родичі в’язнів, представник Президента в контактній групі Ірина Геращенко та Президент України говорять про цю проблему та усвідомлюють її актуальність.

«Тепер слід скоординувати зусилля усіх державних установ й використати факт президентських виборів у Російській Федерації, нав’язати прямі переговори, щоб змусити Путіна відпустити українців з ув’язнення. Для цього у нас є усі необхідні передумови. Сподіваюсь, це буде зроблено й політв’язні Кремля скоро повернуться в Україну й зустрінуться зі своїми рідними», - наголосила народний депутат України Ірина Суслова.