Ірина Суслова відкрила у Святогірську форум стосовно переселенців

Народний депутат Ірина Суслова відкрила форум "ВПО: права, проблеми, можливості. Роль місцевої влади і громади в процесах інтеграції". Мета заходу - залучення до обговорення питань стосовно процесу інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громадах політиків та експертів.

Форум ініційований через наявність великої кількості внутрішньо переміщених осіб в Україні у зв'язку з війною на Донбасі та окупацією Криму. Учасники форуму наголошують, що участь внутрішньо переміщених осіб у виборчому процесі є ключовим чинником їхньої інтеграції у суспільстві. У Верховній Раді було зареєстровано кілька законопроектів, спрямованих на те, щоб вимушені переселенці мали право проголосувати, тим самим впливаючи на формування влади в містах, де вони нині мешкають.

"Як голова підкомітету з питань гендерної рівності та недискримінації я не можу обійти увагою проблеми жінок, які є внутрішньо переміщеними особами", - заявила Ірина Суслова.

Учасники форуму вважають, що для покращення ситуації у сфері дотримання прав переселенців необхідно створити координаційний механізм, розробити державну стратегію щодо ВПО, в якій відобразити цілі, завдання та практичні заходи реалізації з відповідним фінансуванням, передбаченим у бюджеті на 2017 рік.