Ірина Суслова: Викрита злочинна організація, яка втягувала українців в транзит нелегальних мігрантів до Греції, але винні можуть уникнути покарання

Українські та європейські правоохоронці викрили розгалужену злочинну організацію, яка здійснювала транзит нелегалів з Туреччини до Греції та Італії. Вона вербувала українців в якості керівників засобів водного транспорту, якими здійснювався транзит, а потім наші громадяни отримували величезні вироки від грецького правосуддя.

Про це повідомила народний депутат України Ірина Суслова під час парламентського брифінгу.

 «Сьогодні 160 українців перебувають в грецьких тюрмах. Їх звинувачують в транзиті нелегальних мігрантів. Усі вони свідомо чи несвідомо були втягнуті в злочинну схему, організатори якої вербували наших громадян, щоб заробити на нелегальному транзиті шалені гроші, а потім підставити виконавців під удар грецького правосуддя. Й тепер українці отримують терміни ув’язнення від 20 років і більше», - наголосила народний депутат.

За її словами, справжній прорив в боротьбу з організаторами транзиту та вербувальниками здійснили правоохоронці.

«Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції спільно з правоохоронцями Великобританії, Греції, Туреччини, Італії, а також Інтерполу та Європолу викрили транзитну мафію й почали розплутували весь її ланцюжок. Зокрема, в Україні встановлено чотири особи причетних до злочину. Це координатор, активний учасник та два пособники. Ці люди завербували щонайменше 30 осіб. Усім їм вручено повідомлення про підозру», - заявила Ірина Суслова.

Вона висловила побоювання, що підозрювані можуть уникнути покарання.

«До мене надходять тривожні сигнали, що суди, буцімто, готові відпустити їх на волю під особисте зобов’язання, після чого підозрювані просто втечуть від правосуддя. Тому я звертаюсь до Генерального прокурора Юрія Луценка з проханням взяти справу під особистий контроль. Вважаю, що наш обов’язок довести її  до логічного завершення. Якщо ж станеться найгірше, обіцяю, що особисто разом з рідними та близькими українців, які сидять в тюрмах Греції, піду на особистий прийом до Генпрокурора, щоб вимагати результативного розслідування справи», - повідомила народний депутат Ірина Суслова.