Ірина Суслова: Законопроект 6747 загрожує правам та здоров’ю жінок

Законопроект 6747 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права лікаря на відмову від аборту через міркування совісті» обмежує права жінки, віднімає в неї право вибору, підвищує ризики для її здоров’я та тінізує операції з переривання вагітності.

Про це повідомила народний депутат України Ірина Суслова.

«Вже вдруге за останні півроку у Верховній Раді реєструють законопроект щодо абортів. Це означає, що деякі депутати відверто лобіюють звуження прав жінки, аби заробити політичні бонуси. Законопроект пропонує узаконити відмову лікаря від здійснення аборту «через світоглядні чи релігійні переконання». Але в той же час автори не пояснюють, що таке ці самі «світоглядні чи релігійні переконання». Й тому їх можна буде трактувати як завгодно», - наголошує Ірина Суслова.

За її словами, документ вказує, що лікар, який через свої переконання відмовляється переривати вагітність, мусить в «якомогакоротший» строк повідомити жінку про наявність таких переконань.

«Але автори знову не вказують, яким мусить бути цей строк – день, тиждень чи місяць. Тобто може скластись ситуація, коли медик озвучить свої світоглядні переконання лише тоді, коли робити аборт буде вже пізно. Така правова невизначеність стане засобом маніпулювання інтересами жінки й позбавлення її реального права вибору», - заявила народний депутат.

Ірина Суслова також звернула увагу, що згідно із законопроектом 6747 лікар після своєї відмови лише повідомляє «про медичногопрацівникачи заклад охорониздоров’я, де вона можеотримативідповіднімедичніпослуги».

«Чи не логічніше було б прописати прямий обов’язок лікарні забезпечити надання послуги лікарем, який не має світоглядних обмежень на здійснення абортів? І як можна знайти альтернативного лікаря в невеликих районних містах, де обслуговуються переважно мешканці сіл? Цим не лише стимулюється  міжрегіональний абортивний «туризм», але й створюються умови для діяльності всіляких шахраїв – цілителів, знахарів, «народних медиків» тощо. Й результатом розквіту шарлатанства стане каліцтво жінок в сільській місцевості», - підкреслила Ірина Суслова.

Вона висловила переконання, що законопроект 6747 в тому вигляді, в якому він є сьогодні, не може бути ухвалений парламентом.

«Вважаю, що держава мусить робити усе можливе, щоб кількість абортів зменшувалась. Але це не означає, що вона має діяти напролом шляхом прямих заборон. Найбільш ефективний метод для боротьби з абортами – це стимулювання народжуваності з одночасним підвищенням якості життя усіх громадян», - заявила Ірина Суслова.