Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин заслухав доповідь Омбудсмена про стан реалізації національного превентивного механізму за 2016 рік

Вчора відбулося засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. За результатами обговорення члени Комітету рекомендували Верховній Раді прийняти у першому читанні та за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо захисту житлових прав студентів, № 6142, внесений народним депутатом Писаренком В.В., та проект Закону про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», № 6228, внесений Кабінетом Міністрів України.

Також під час засідання обговорювалася дискримінаційна політика КМУ стосовно вимушених переселенців та громадян України, які залишилися в Криму та на тимчасово окупованій території Донбасу. У цьому зв’язку, Заступник міністра соціальної політики Олександр Привалов, присутній на засіданні, відповів на запитання членів Комітету. 

Члени Комітету заслухали спеціальну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської на тему: «Моніторинг місць несвободи в Україні: стан реалізації національного превентивного механізму за 2016 рік».

У ході засідання було обговорено план роботи Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на період сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання та пропозиції Комітету до проекту порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання. У цьому зв’язку голова Комітету Григорій Немиря наголосив, що за обставинами, які не залежали від Комітету, у Верховній Раді на поточній сесії так і не
відбувся тематичний день, присвячений проблемам вимушених переселенців, та висловив сподівання, що таке спеціальне засідання, яке планувалося ще на грудень 2016 року, буде проведене у вересні 2017 року.