Країна безповоротно може втратити мільйони гривень, заборговані державному «Укрексімбанку»

Під час виступу на брифінгу Ірина Суслова наголосила, що держава може втратити 244 млн. грн. через заборгованість недобросовісних кредиторів державному банку.

З середини 2000-х років державний банк був кредитором однієї з найбільших вітчизняних фармацевтичних компаній ТОВ «ВВС-ЛТД», засновниками якої були Ярослав Королевич та Ігор Кіцкай. Однак, потужне підприємство заборгувало своїм кредиторам значну суму коштів, у тому числі ПАТ «Укрексімбанку» -  понад 900 млн. грн. Згодом, із заборгованістю перед державним банком, компанія була ліквідована.

Парламентар зауважила, що маючи міліонні борги, компанія Королевича і Кіцкая передала всю оперативну діяльність правонаступниці ТОВ «АВС Логістик Парк». Проте компанія-правонаступниця також не виконувала свої кредиторські зобов’язання перед бізнес-партнерами, зокрема «Укрексімбанку», не повернувши борг у розмірі 244 млн. грн. 

«Якщо компанія не сплатить цей борг, то держава втратить мільйони гривень. До того ж, дивує те, що посадовці банку надали кредит компанії, яка не давала жодних гарантій на його повернення», - наголосила Ірина Суслова.

Втілити у життя корупційну схему вдалося завдяки екс-керівництву банку (Руді В. О., Голосеніну Г. О., Кононихіній В. В. та Фурсову В. В.) і начальникам ТОВ «АВС Логістик Парк», які скористалися своїми повноваженнями заради власної наживи.

«Члени «Депутатського контролю» вже направили звернення до МВС, ГПУ з проханням терміново взяти під особистий контроль справу, а також забезпечити повноту, всебічність та об’єктивність розслідування», - зазначив Голова Секретаріату Міжфракційного об’єднання Вадим Руденко.

Міжфракційне депутатське об’єднання «Депутатський контроль» покликане захищати права підприємництва, боротися з корупцією та розробляти законодавчі ініціативи. Телефон гарячої лінії: +38(044)-251-60-60.