На Донеччині триває процес добровільного об’єднання територіальних громад

На території Донецької області, підконтрольній українській владі, триває процес добровільного об’єднання територіальних громад. Проте основною перешкодою на шляху об’єднання на Донеччині стала необхідність зміни меж суміжних районів, що пов’язано із зруйнованою інфраструктурою. По факту – виникла правова колізія, яка не дає нормально функціонувати громадам.
Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на сьогодні не містить вимог щодо обов’язкової зміни меж районів (міст обласного значення) при об’єднанні територіальних громад. В той же час, ЦВК не вбачає правових підстав для призначення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах у зв’язку з відсутністю постанов Верховної Ради України про зміну меж відповідних районів. 

Нарродні депутати Максим Єфімов, Дмитро Лубінець та Віталиі Курило зареєстрували відповідні проекти постанов:
- про зміну і встановлення меж міста Слов’янськ та Слов’янського району Донецької області. Реєстр. №4929; 
- про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж міста Горлівка та Бахмутського району Донецької області». Реєстр. №4931; 
- про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж міста Бахмут, Бахмутського району Донецької області. Реєстр. №4930.

Наразі ці проекти є вкрай важливими для забезпечення процесу добровільного об’єднання територіальних громад на підконтрольній Україні території.