Нардепи звернулись до міжнародної спільноти про визволення ще одного в’язня Кремля

Народні депутати почали активну роботу з визволення політв’язня Валентина Вигівського, справа якого вважається найзагадковішою з-поміж майже 30-ти. У 2014 році Валентин приїхав до Криму на авіавиставку і був затриманий на Сімферопольському вокзалі «Кримською самообороною». Росія запідозрила Валентина у  вербуванні працівників організацій оборонно-промислового комплексу авіаційно-космічного профілю у  РФ до збору і передачі йому закритої технічної документації.

Тільки через два з половиною тижні після арешту чоловіка російська влада повідомила про це українське консульство у Москві. У документі коротко зазначалась причина арешту: порушення статті 183 – збір комерційної інформації. Згодом раптово Валентина Вигівського звинуватять у шпигунстві (ст. 276 КК РФ). 

У 2015 році Московський обласний суд виніс вирок – 11 років суворого режиму. Зараз Валентин відбуває покарання у колонії №11 селища Утробіно Кіровської області.

Народні депутати Ірина Суслова, Ольга Червакова, Дмитро Лінько, Олексій Гончаренко, Богдан Онуфрик, Олександр Бригинець, Ірина Фріз, Руслан Сольвар, Андрій Немировський, Григорій Тіміш та Олександр Лівік звернулись до різних інстанцій із закликом вжити всіх можливих політико-дипломатичних заходів для якнайшвидшого звільнення незаконно утримуваного на території РФ громадянина Валентина Вигівського. Звернення надіслано Генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду, Голові Комітету Міністрів Ради Європи Юргену Лігі, Комісару Ради Європи з прав людини Нілу Муйжнієксу, а також омбудсмену Російської Федерації Тетяні Москальовій.

У тексті звернення зокрема зазначається: «Переслідування за політичними мотивами, ув’язнення та застосування тортур до громадян України з боку РФ стало звичною практикою. Доказом цього є численні гучні справи та особисті свідчення, зокрема Надії Савченко, Геннадія Афанас’єва, Олега Сєнцова, Ільмі Умерова та багатьох інших. Сьогодні нам достовірно відомо про щонайменше 28 громадян України, які незаконно ув’язнені на території РФ. Серед них також Валентин Вигівський».

У своєму зверненні народні депутаті закликали представників міжнародної спільноти звернути увагу на ситуацію, що склалась та вжити всіх можливих заходів для якнайшвидшої екстрадиції Валентина Вигівського.