Нерівне представництво жінок та чоловіків загрожує демократії

В Україні представництво чоловіків та жінок в органах влади усіх рівнів катастрофічно непропорційне: 12% народних депутатів, один губернатор, три міністра, 12% депутатів обласних, 23% районних, 28% міських рад . Рейтинг The Global Gender Gap Report 2017 демонструє, що за рівнем політичного представництва жінок Україна посідає 103 місце в світі, поступаючись навіть таким пострадянським країнам як Казахстан та Молдова.

Майже половина громадян є суспільно малоактивими й межа тут проходить по гендерній ознаці. Жінки в політиці та управлінні досі залишаються своєрідною екзотикою. Їх присутність в органах влади вип’ячують, коли треба похизуватися перед міжнародними партнерами, але про них відразу забувають, коли мова йде про внутрішні українські справи. Зберігається ганебна тенденція – чим більше в установи повноважень та відповідальності, тим менше вірогідності, що жінки будуть там гідно представлені.

Стратегія гендерної рівності Ради Європи передбачає збалансовану участь жінок і чоловіків в процесі прийняття суспільних та політичних рішень. Вона наголошує, що диспропорція представництва ставить під сумнів повноцінне функціонування демократичних інститутів. Оскільки жіноча частина суспільства недостатньо представлена, вона не може впливати на формування порядку денного ухвалення рішень. Відповідно, усі гендерно чутливі питання витісняються на маргінес.

В рамках проекту Академія дівочого лідерства "Grow Up" здійснена інформаційна кампанія щодо інформування молоді про потенційні можливості молодих лідерок. Їх, зокрема, проінформовано про міжнародні стандарти та гарантії гендерної рівності в політиці й державному управлінні, ознайомлено з актуальною статистикою впливу жінок на суспільні процеси, а також про позитивні наслідки посилення ролі жінок-лідерок в суспільно-політичному житті.