«Ні» незаконним забудовам: у Києві обговорили реформування дозвільної системи

Представники будівельної галузі обговорили реформування дозвільної системи у сфері будівництва як засіб ефективної боротьби з незаконними забудовами.

Круглий стіл відбувся за участі представників Міністерства інфраструктури, Голови Держархбудінспекції Олексія Кудрявцева, народних депутатів, експертів провідних будівельних та девелоперських компаній. Серед присутніх була також народний депутат Ірина Суслова.

«За рейтингом сприятливості ведення бізнесу Doing Business Україна має найкращі показники як щодо процедури так і часу на її проходження при отриманні дозволів на будівництво. Але в той же час стосовно якості контролю в будівництві, якщо порівнювати з країнами Європи, наш показник найнижчий», - зазначила у своєму виступі Ірина Суслова.

Учасники заходу обговорили також поданий до Верховної Ради у червні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності», який наразі готується до другого читання. Обговорення законопроекту з представниками будівельної галузі дозволить дійти до його правильного функціонування на момент, коли він буде прийнятий.

Крім цього були обговорені питання стосовно незаконного та проблемного будівництва, а також  діюча дозвільна система і що вона може дати будівництву.