ООН рекомендував Україні скоротити відставання жінок в оплаті праці – Ірина Суслова

Комітет ООН з економічних, соціальних та культурних прав в своєму звіті вказав на різницю в оплаті праці між чоловіками та жінками України. Він рекомендував скоротити її за рахунок включення до законодавства принципу рівної оплати за працю рівної цінності.

Про це повідомила народна депутатка України 8-го скликання, радниця голови парламентського Комітету з питань прав людини Ірина Суслова.

«Комітет ООН з економічних, соціальних та культурних прав в своєму звіті вказав - українські жінки отримують зарплату на 21% нижчу, ніж чоловіки. І це за цілком однаково виконану працю! На жаль, у нас знаходять десятки аргументів, аби виправдати таке становище. Мовляв, у чоловіка є сім’я, яку треба годувати, і тому він повинен заробляти більше. Але виникає питання: а у жінок немає сім’ї та дітей, яких потрібно годувати? Хіба її дітей так само не треба одягати та навчати? Чи може жінка менше приділяє уваги своїм дітям, ніж чоловік?», - заявила Ірина Суслова.

Вона проінформувала, що Комітет ООН рекомендував Україні скоротити відставання жінок в оплаті праці за рахунок включення до законодавства принципу рівної оплати за працю рівної цінності.

«Це слід зробити, аби роботодавці більше не могли маніпулювати зарплатами й варіювати їх залежно від статі працівника. Будемо звертатися до Мінсоцполітики з проханням пояснити, а що ж зробило міністерство, аби виконати рекомендації ООН і хоча б наблизитись до відновлення справедливості в оплаті праці жінок та чоловіків», - наголосила Ірина Суслова.