«Самопоміч» повинна отримати додаткове держфінансування за реалізацію ідеї гендерної рівності

Національне агентство з питань запобігання корупції мусить якнайшвидше ухвалити рішення щодо додаткового 10% державного фінансування партії «Самопоміч» за дотримання нею європейських норм гендерної рівності. Про це повідомила  голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації парламентського комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова.

«В минулому році Верховна Рада внесла зміни до законодавства щодо державного фінансування політичних партій. Зокрема, вона зобов’язала державу заохочувати політичні сили включати до своїх лав більше жінок. Якщо представники певної статі серед депутатів-партійців не будуть перевищувати 2/3, партія може розраховувати на додаткове фінансування. В 2014 році єдиною політсилою, що виконала цю умову, стала «Самопоміч» (частка жінок серед депутатів склала 36%). Проте, партія так і не отримала обіцяні 10% від щорічного обсягу держфінансування статутної діяльності політичних партій. Національне агентство з питань запобігання корупції, натомість просить роз’яснень з цього питання, оскільки частина обраних жінок сьогодні вже не перебуває в складі «Самопомочі», - повідомила Ірина Суслова

За її словами, персональні зміни в складі фракції «Самопомочі» не повинні впливати на її право отримати додаткову державну підтримку.

«Закон «Про політичні партії в Україні» чітко вказує, що рішення про додаткове фінансування приймається на підставі результатів виборів до парламенту. «Самопоміч», включивши до своєї команди, багатьох жінок, які стали депутатами, діяла в руслі кращих європейських практик й виконала вимоги закону», - наголосила голова підкомітету з питань гендерної рівності.

Ірина Суслова закликала Національне агентство з питань запобігання корупції якомога швидше надати партії обіцяну додаткову підтримку, адже це впливатиме на авторитет самої установи й визначить подальше ставлення політиків до проблеми гендерної рівності.

«Україна робить лише перші кроки в цьому напрямку. Важливо, щоб усі державні інституції мотивували політичні сили до вирівнювання гендерного дисбалансу. Кожні наступні вибори мусять не просто демонструвати кількісне зростання відсотку жінок серед депутатського корпусу, але й давати політичній еліті діячів, наділених лідерськими та менеджерськими якостями, які вони використають на користь країни. Тому Національне агентство з питань запобігання корупції повинно ухвалити законне рішення про виділення додаткового фінансування «Самопомочі», що в подальшому допоможе іншим політичним силам усвідомити значення гендерної проблеми», - заявила Ірина Суслова.