Суслова: важливі державні документи мають проходити перевірку на гендерну збалансованість

Всі важливі рішення щодо формування та впровадження державної та регіональної політики мають проходити перевірку на збалансованість дотримання прав чоловіків та жінок. Про це сьогодні журналістам повідомила народний депутат України Ірина Суслова.

«Важливо, щоб ключові законопроекти, урядові постанови, укази президента, рішення місцевої влади враховували інтереси як чоловіків, так і жінок й проходили попередню перевірку на гендерну збалансованість. В результаті від цього виграє все суспільство. Комплексний гендерний підхід дозволить державі більш якісно виконувати умови соціального контракту, а отже гарантувати безпеку, стабільність та прогнозованість життя українців», - сказала вона.

Нардеп додала, що за десятибальною шкалою експерти оцінили гендерну збалансованість українського законодавства лише в 5,5 балів. Ірина Суслова наголосила, що це надзвичайно низький рівень, якщо врахувати, що Україна вже давно долучилась до головних міжнародних зобов`язань щодо забезпечення гендерної рівності. Проте, Україна досі не спромоглися ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок та супутні їй закони.

"Досі не ухвалений новий Трудовий кодекс, який би виправив дискримінаційну ситуацію на ринку праці. Гендерне квотування для політичних партій фактично не діє, адже не передбачає жодних санкцій для тих, хто порушує його принципи. Не існує законодавчих обмежень для сексистської реклами", - додає парламентар.

Разом з тим, експерти в гендерних питаннях наголошують, що в переліку дискримінаційних проблем є домашнє насильство, баланс співвідношення жінок та чоловіків в органах державної влади, розподіл професій на «чоловічі» та «жіночі», недостатньо сприятливі умови для побудови жінкою військової кар’єри.

«Якщо прийняти увесь масив дискримінаційних фактів за 100%, то на чоловіків припаде лише близько 24%, все решта залишається тягарем жінок. Проте, українське суспільство недооцінює реальний рівень важливості гендерних питань. Звідси й усі закиди людям, які хочуть щось змінити. Тобто потрібна системна просвітницька робота серед українців», - додає  голова ГО Ліга захисту прав жінок «Гармонія Рівних» Олександра Веденьєва.