У Харкові відбувся перший міжнародний гендерний форум

У Харкові відбувся перший міжнародний гендерний форум. Участь у зустрічі взяли більше півтисячі людей.

Нагальну важливість гендерної рівності в суспільстві обговорювали представники й представниці посольств США, Австралії та європейських країн, науковці, політики, бізнесмени та громадські діячі. Наскільки Україна відстає в культурі рівних прав і можливостей, та які зміни впроваджуються, аби зрушити ситуацію накраще, дивіться в наступному матеріалі. Україна на 69 місці у світі за показником гендерної рівності. Це дані минулого року. І це означає, що представники різних статей мають зовсім нерівні права та можливості. Це стосується всіх сфер життя суспільства. Тож вирішення питання дискримінації за ознаками статі для населення країни є нагальним. Саме на цьому акцентували увагу учасники першого Міжнародного гендерного форуму, який пройшов у Харкові.

Марина Порошенко перша леді України, очільниця Благодійного фонду Згідно з даними державної служби статистики, українські жінки отримують на 36% меншу зарплату ніж чоловіки при рівних посадах і навичках. За результатами інших досліджень цей розрив ще більший. Сьогодні ми з вами є свідками створення першого масштабного українського майданчика для розвитку лідерського потенціалу жінок та підвищення їхніх рівнів впливу на суспільно-економічні процеси. В Україні 23 млн жінок - це 54% населення. При цьому їхній потенціал не використовується і на половину. Як приклад, експертки наводять політичну арену. У вітчизняному парламенті 12% жінок, натомість у Німеччині - 37%, у Канаді - 28%, у Швеції - 44%. До всього українок закон і досі офіційно обмежує в праві вибору професії.

Ірина Суслова голова підкомітету з питань гендерної рівності ВРУ, народний депутат України У 1993 році Міністерством охорони здоров"я було підписано наказ про заборону жінкам про заборону працювати на більше ніж 450 професіях. І знову і тут Парламент має позитивні зрушення у цьому полі, на сьогодні в комітеті з питань соціальної політики відбувається розгляд трудового кодексу, нового трудового кодексу, який, я гадаю, буде невдовзі ухвалено Парламентом, в якому запроваджено і передбачено, щоб за рівноцінно виконану роботу була відповідно рівноцінна оплата праці Незважаючи на це, процес вирівнювання у гендерному зрізі все ж триває. Щодо позитивних зрушень у сфері рівності прав українців, учасники форуму говорять про грунтовну базу депутатських напрацювань або навіть підписаних змін до існуючих законів. Зокрема, днями був підписаний Президентом закон про інклюзивну освіту. А за кілька місяців можна очікувати новий підхід у медицині.

Ірина Луценко автор ідеї форуму, народний депутат України Це реформа медицини, яка стосується будь-кого. Це і реформа сільської медицини, яка запропоноване буде, я думаю, на початку вересня Президенту України. Яка дасть жінкам на селі мати кращий і рівніший доступ до медицини, і не їдучи в район, не чекаючи швидкої, отримати допомогу на місцях. Цей гендерний форум у Харкові, за задумом організаторів, має стати першим із низки подібних заходів. Наступний майданчик для обговорень планують провести на Київщині. До нього хочуть залучити ще більше міжнародних представників.