У КНУ ім. Тараса Шевченка обговорили недискримінацію та гендерну рівність

У Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка відбувся перший всеукраїнський студентський форум «Дискримінація в Україні: від усвідомлення до протидії».

На заході зокрема були присутні Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, ректор КНУ ім. Тараса Шевченка Леонід Губерський, Голова Офісу Ради Європи Мортен Енберг та суддя Європейського суду з прав людини Латіф Хусейнов, який під час свого виступу наголосив, що обізнаність і освіта є важливими інструментами у боротьбі зі стереотипами. І саме молодь має робити світ вільним від дискримінації і нерівності.

У рамках форуму виступила також народний депутат Ірина Суслова. Як голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації вона зосередилась на питаннях дискримінації за ознакою статі, тобто на проблемі гендерної рівності в Україні. Ірина Суслова наголосила, що дискримінація за гендерною ознакою виявляється у різних сферах життя: у виборчому процесі, у сфері зайнятості, під час проходження державної служби чи служби у Збройних Силах України, у питаннях оплати праці, освіти тощо. Вона також наголосила, що за рівнем реального рівноправ’я - згідно індексу глобального гендерного розриву за 2015 рік - Україна посіла 67-ме серед 145 країн світу. А це означає, що у порівнянні з минулим роком Україна опустилась у рейтингу на 11 позицій через низький рівень політичного представництва жінок. За цим показником Україна  посіла 107 місце.

Депутат також підсумувала, що підкомітет з питань гендерної рівності і недискримінації працює над приведення українського законодавства у відповідність до європейських стандартів у сфері забезпечення гендерної рівності  та недискримінації. А на удосконалення механізмів захисту та відповідальності спрямовані зареєстровані у ВРУ законопроекти «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції) та Проект Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Ірина Суслова також сподівається, що такі зустрічі стануть традиційними і підвищуватимуть рівень свідомості молоді зокрема у контексті проблеми гендерної рівності в Україні.