У Києві допомагають жінкам, які залишились «на вулиці» з дитиною

Ірина Суслова відвідала соціальну квартиру для вагітних дівчат та матерів з дітьми раннього віку, які опинились в складних життєвих обставинах. Соцквартира створена в рамках Центру допомоги «Право на здоров’я». Це проект, направлений на роботу з дівчатами і молодими жінками віком 14-24 роки, які живуть або більшу частину часу проводять на вулиці (вигнали батьки, чоловік), потерпіли від насильства, перебувають у кризових центрах та притулках, випускниці інтернатних закладів. Над реалізацією проекту зокрема працюють фонди «Українська фундація громадського здоров’я», Фонд Олени Пінчук, «Право на здоров’я», Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Мета Центру допомоги – зменшити випадки відмови матір’ю від новонародженої дитини та позбавлення батьківських прав.

Ірину Суслову зустріла директор представництва «Право на здоров'я»  в Україні Галина Скіпальська та персонал, який працює з жінками та дітьми у Центрі допомоги. Вони показали умови проживання, розповіли про напрямки роботи і її результати.

Соціальна квартира складається з 3-х кімнат, в кожній проживає по 2 жінки з маленькими дітьми. Мами отримують можливість безкоштовного проживання, забезпечені предметами першої необхідності та мають можливість користуватись послугами соціального супроводу: навчання по догляду за дитиною, психологічна допомога, допомога при працевлаштуванні тощо. 
До Центру допомоги звертаються (або потрапляють за перенаправленням) також жінки та дівчата, які страждають від наркозалежності або які є внутрішньо переміщеними особами. За рік Центр допомагає приблизно 20-ти жінкам вирішити проблеми та знайти своє місце у суспільстві.

Ви також можете допомогти жінкам та дівчатам, які проживають у соціальній квартирі. Контактний телефон менеджера: 093-152-89-06.