У Києві підписали Меморандум для допомоги тим, хто пережив тортури і полон через війну на Донбасі

31 жовтня у Київському опіковому центрі громадські організації підписали Меморандум про співпрацю для допомоги військовим та цивільним, які пережили полон та тортури у зв’язку із ситуацією на Донбасі. Мета Меморандуму – створення системи так званого «єдиного вікна» для допомоги та спільного адвокатування інтересів і прав всіх тих, хто відчув на собі наслідки війни. «Клініка з прав людини», заснована Українською фундацією громадського здоров’я спільно з представництвом міжнародної організації «Право на здоров’я» в Україні на базі Київського опікового центру, надаватиме юридичну, психологічну та соціальну допомогу. 

Меморандум про співпрацю підписали громадські організації, які допомагають внутрішньо переміщеним особам, цивільним і військовим АТО та звільненим полоненим, зокрема, «Українська фундація громадського здоров’я», представництво міжнародної організації «Право на здоров’я», «Українська Гельсінська спілка», Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО, волонтерська організація «Блакитний птах» та інші. Ініціативу підтримала також Моніторингова Місія ООН з прав людини.

За даними ООН 60% опитаних були  жертвами  або свідками катувань, проте таким особам фактично немає куди звернутися за допомогою. Тому ООН підтримує ініціативу створення «єдиного вікна» і сподівається на поширення такої ініціативи по всій території України.

«Психологічна травма – один з найсерйозніших наслідків війни», - заявила народний депутат Ірина Суслова. Вона також додала, що тортури пережили також українські політв’язні, наприклад, Валентин Вигівський, справу якого назвали «найтаємнішою» справою Кремля.

В рамках проекту від початку поточного року юридичну, соціальну та психологічну допомогу отримали 81 військових та цивільних, які зазнали катувань в результаті конфлікту на Донбасі, а також майже 80 членів їх родин.