У Венеції обговорили участь жінок в українській політиці

25 жовтня у Міжнародному університеті Венеції відбулась регіональна конференція країн Східного парнерства «Контроль дотримання рекомендацій міжнародних місій спостереження за виборами».

У заході взяли участь делегації України, Білорусії, Грузії, Молдови, Вірменії, Азербайджану, представники ПАРЄ, ОБСЄ/БДІПЛ, ПА-НАТО, Європарламенту та Асамблеї регіональних представників ЄС.

Під час конференції обговорювалось виконання країнами рекомендацій міжнародних спостережницьких місій.

Ірина Суслова під час заходу наголосила, що в Укрїні існує дискримінація жінок в політичній сфері, яка виражається у нерівному представництві на рівні прийняття політичних рішень. Проте наразі розробляються механізми, зокрема законодавчі, які б сприяли розширенню участі жінок політиці. Один з таких – юридичне закріплення заохочення партій та запровадження премій та пільг за дотримання квот у партійних списках, за кількість обраних депутаток-жінок та за діяльність із забезпечення гендерної рівності.

Окремі учасники конференції зауважили, що Україна у виконанні окремих рекомендацій демонструє прогрес. Це стосується гендерних квот, вимог щодо фінансової звітності та системи підготовки членів виборчих комісій.