У Верховній Раді обговорили роль жінки у врегулюванні конфлікту на Донбасі

У Верховній Раді відбувся міжнародний форум «Партнерство Парламенту, Уряду та громадянського суспільства» для виконання національного плану дій «Жінки, мир, безпека». У форумі приймали участь зокрема представники ОБСЄ, посол Швеції в Україні, парламентарі Грузії та Сербії, представники Донбасу та депутати Верховної Ради України. Мета заходу – обговорення стратегії у таких сферах як участь жінок у вирішенні конфлікту та миротворчих процесах, захист прав жінок та дівчат, які постраждали внаслідок збройного конфлікту та запобігання і протидія гендерно зумовленому насильству в умовах збройного конфлікту. 

Голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Ірина Суслова зазначила, що збройний конфлікт на Донбасі спричинив чисельні порушення прав жінок в Україні, і більшість цих порушень залишаються безкарними. Також депутат додала, що підкомітет з питань гендерної рівності та недискримінації акцентуватиме увагу на забезпеченні розробки і затвердження ефективної державної стратегії підтримки і захисту прав, включенні до стратегій та програм місцевого розвитку специфічних потреб жінок ВПО ( у тому числі жінок ромів, жінок з  інвалідністю тощо), а також буде ініціювати  і підтримувати законодавчі ініціативи,  спрямовані  на попередження і протидію прямої та опосередкованої дискримінації переселенців. 

За результатами форуму було  розроблено рекомендації щодо забезпечення ефективного парламентського контролю та удосконалення законодавчих механізмів для Національного плану дій 1325 та щодо надання ефективного зворотного зв’язку для участі громадянського суспільства вищезазначеного плану дій.