У Житомирі обговорили зміни законодавства щодо децентралізації

8 червня у Житомирі відбулось перше засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування в рамках проекту "ПУЛЬС". Тема заходу - "Необхідність прийняття змін до Конституції України щодо децентралізаційної реформи". На заході були присутні депутати  Ірина Суслова, Борислав Розенблат, Павло Дзюблик, Вадим Кривенко та заступник голови Житомирської ОДА Ігор Гундич.

Під час роботи піднімались наступні питання:

  • обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації, першочергових Законопроектів та нормативно-правових документів, які необхідно прийняти для забезпечення повноцінної діяльності органів місцевого самоврядування;
  • здобутки, проблеми та перспективи децентралізації;
  • переваги бюджетної децентралізації.

Обговорюючи проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування районних рад, співавтор зазначеного законопроекту Павло Дзюблик наголосив, що цей документ потребує доопрацювання, тому що немає конституційних підстав для припинення повноважень депутатів відповідних рад.

Активну дискусію викликало питання щодо фінансової децентралізації. Баранівський міський голова Анатолій Душко розповів про проблеми фінансування дошкільних та позашкільних закладів. Крім того, він звернувся до депутатів із проханням підтримати Законопроект № 4177, зареєстрований у Верховній Раді 2 лютого 2016 року. 

Усі учасники засідання взяли активну участь у роботі регіональної платформи. Присутні депутати запевнили, що депутатське об’єднання «За Житомирщину» готове до такого формату співпраці з місцевим самоврядуванням.

Захід проводився в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.