Українські парламентарі взяли участь в міжпарламентському заході ООН щодо розширення економічних можливостей жінок у світі

Українська парламентська делегація взяла участь в парламентському засіданні 61-й сесії Комісії ООН з питань становища жінок, яке відбулось 17 березня в Нью-Йорку в штаб-квартирі Організації об'єднаних націй й було присвячене розширенню економічних можливостей жінок.

В складі делегації захід відвідали народні депутати України Ірина Суслова та Ганна Гопко. Візит відбувся на запрошення секретаря Міжпарламентського союзу Мартіна Чунгонга та структури "Жінки ООН". Загалом захід об’єднав представників та представниць з понад 100 парламентів світу.

Під час відкриття засідання Мартін Чунгонг підкреслив, що ключовою проблемою, яка потребує невідкладного вирішення, є протидія утискам жінок-політиків, а також обов'язкове залучення жінок до прийняття фінансових рішень через включення їх до бюджетних комісій та комітетів у парламентах.

Виконавчий директор "ООН жінки" Фумзіле Мламбо, у свою чергу, наголосила, що жінки мають боротися за свої економічні права, адже саме на їхні плечі лягає головний тягар просування ідей гендерної рівності.

Головуюча на засіданні Маргарет Менса-Вільямс звернула увагу на те, що сьогодні у світі не існує жодної країни, де б гендерна нерівність була б цілком подолана, зокрема, у сфері трудових відносин.

Ірина Суслова у своїй доповіді торкнулася питання економічної спроможності жінок в Україні.

"У зв'язку з агресією Російської Федерації, окупацією Криму та бойовими діями на Донбасі становище жінок в нашій державі ускладнилось. Багато з них втратили робочі місця, змушені були переїхати в інші регіони, а ті, хто досі проживає на непідконтрольних Україні територіях, наражається на небезпеку насильства. Проте, за підтримки наших міжнародних партнерів ми зуміли об'єднатись, аби розширити економічні можливості жінок, подолати існуючі бар'єри та гарантувати захист їх прав. Вірю, що цивілізований світ сьогодні на нашому боці й тому ми зможемо себе захистити", - заявила народний депутат України Ірина Суслова.