В парламенті зареєстрований законопроект, що дозволяє ВПО не платити туристичний збір

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект, який знімає з внутрішньо переміщених осіб (ВПО) обов’язок сплачувати туристичний збір при оренді житла.

Законопроект зареєстрували народні депутати Ірина Сулова, Світлана Заліщук, Мустафа Наєм, Дмитро Добродомов, Анна Романова та інші.

«Сьогодні 1,3 мільйони людей, які змушені були покинути свої домівки внаслідок війни на Сході, мають статус внутрішньо переміщених осіб. Їм доводиться починати життя з чистого аркушу, переживати колосальний стрес, пристосовуватись в нових умовах. Державі треба використовувати кожну можливість, щоб зробити їхнє життя більш прогнозованим, спокійним, комфортним», - вважає народний депутат України Ірина Суслова.

За її словами, одна з найважливіших проблем ВПО – це житло.

«Наразі 62% ВПО живуть в орендованих приміщеннях, ще 5% - в гуртожитках, 4% - в центрах колективного проживання. В 2018 році ми дозволили місцевій владі регулювати ставку туристичного збору, який стягується з приїжджих при укладанні договору оренди житла. Але не застерегли, що цей збір не повинен стосуватись внутрішньо переміщених осіб, бо вони не  туристи, а жертви військових дій, які будують своє життя на території інших громад. Тому разом з колегами подали на реєстрацію законопроект, що вносить невеликі точкові зміни до статті 268 Податкового кодексу та виключає ВПО з переліку платників туристичного збору», - повідомила Ірина Суслова.

Вона висловила подяку авторському колективу - ГО «Центр інформації про права людини» - та сподівання, що законопроект буде оперативно розглянутий в стінах парламенту.