В Раді ініціювали законопроект, який ліквідує черги до дитсадків

Народні депутатки реєструють законопроект, який зобов’яже забудовників великих житлових комплексів будувати соціальну інфраструктуру (дитсадки, школи, лікарні) під загрозою неприйняття об’єкту в експлуатацію.

Про це під час брифінгу у Верховній Раді повідомила народний депутат України Ірина Суслова.

«Україна потерпає від колосального дефіциту соціальної інфраструктури. Мова йде про дитячі садки та школи, які переповнені. За даними Уряду 65 тис. дітей в Україні не можуть потрапити до дошкільних навчальних закладів, у групах, де має бути до 20 дітей, навчається 40.Темпи будівництва об'єктів соціальної інфраструктури - шкіл, дитячих садів і лікарень - нижче темпів будівництва житлової нерухомості в середньому на 17%», - заявила Ірина Суслова.

За її словами, особливо критична ситуація склалася в передмісті Києва.

«Ударними темпами зводять величезні житлові комплекси й пропонують новоселам здавати дітей в старі школи й дитсадки. А вони й так вже тріщать по швам! Наприклад, в Борисполі потужність шкіл складає 6 тис. учнів, а школярів нараховується 8,6 тис. У Вишневому люди перекривають дороги, бо в школі, що розрахована на 340 учнів, навчається 1300 дітей. І вони змушені ходити на уроки в три зміни до пізнього вечора», - повідомила народний депутат України.

Ірина Суслова проінформувала, що більше 35-ти народних депутаток з різних фракцій реєструють законопроект, який кардинально змінить ситуацію на краще.

«Разом ми реєструємо законопроект  «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо обов’язковості будівництва об’єктів громадського обслуговування населення соціальної сфери).  Його зміст полягає в тому щоб зобов’язати забудовників великих житлових комплексів будувати соціальну інфраструктуру. Лише в такому випадку їхні об’єкти будуть прийняті в експлуатацію. При цьому не обов’язково передавати соціальні об’єкти до комунальної власності. Це можуть бути і приватні заклади. Дане питання буде вирішувати спільно замовник будівництва та місцева влада на етапі отримання вихідних даних (містобудівних умов та обмежень) або під час укладання договору щодо пайової участі», - заявила вона.

Ірина Суслова висловила переконання, що  законопроект буде підтриманий більшістю колег.

«Законопроект підтриманий Мінрегіоном, сподіваюсь, скоро ми отримаємо висновки ГНЕУ й розпочнемо проходження усіх необхідних парламентських процедур», - наголосила народний депутат України.