Західна Україна традиційно стала об’єктом наживи на природних ресурсах

Незаконний видобуток бурштину та вирубка лісів – не єдине, на чому поспішають «нагрітись» шукачі швидкого прибутку. Бракон’єри останнім часом взялись за вивіз гравійних сумішей з басейну гірських річок. 

Від такої діяльності місцеві зазнають неабияких наслідків: зниження природного рівня річки, зникнення води у колодязях, руйнування під’їздних шляхів до річки. Через це місцеві звернулись до народного депутата України Ірини Суслової з проханням провести перевірку об’єктів, на яких здійснюються руслоочисні та русло регулювальні роботи в області.
Заявники також повідомили, що такі роботи тривають в області протягом останніх 6-ти років. Проте із 45 об’єктів виконано лише 7. Причина в тому, що підприємці зацікавлені не у виконанні умов проекту, а саме у вивозі піщано-гравійних сумішей. 

Громадські активісти підрахували, що протягом місяця може вивозитись понад 1500 машин із сумішшю. Враховуючи ціну збуту однієї машини, яка складає приблизно 1200 гривень, можна говорити про те, що близько двох мільйонів гривень щомісяця осідають у приватних кишенях.

Ірина Суслова направила депутатські звернення з викладеними фактами по кожному з об’єктів до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака та до Голови Державної екологічної інспекції Андрія Заїки. На своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук вона пообіцяла тримати справу на особистому контролі.
Станом на сьогодні управлінням захисту економіки в Івано-Франківській області здійснено розгляд викладених у депутатському зверненні відомостей. У результаті задокументовано два правопорушення, які пов’язані із порушенням порядку охорони надр, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Наприкінці липня слідчим відділенням Калуського відділу поліції відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного створення кар’єру з видобування гравію з русла р. Лімниця. Також на початку серпня слідчим відділенням Коломийського відділу поліції відкрито кримінальне провадження стосовно осіб, які самовільно створили кар’єр з видобування гравію з русла р. Прут. 

У відповіді Головного управління Національної поліції також йдеться про те, що інші факти, викладені у зверненні, прийняті до відома для подальшого використання в службовій діяльності.