Жінки вимагають 30% гендерної квоти під час виборів до парламенту

Жінки українського парламенту виступили з проханням до Президента України включити норми про гендерні квоти до законопроекту щодо зміни виборчої системи. Вони вимагають, щоб не менше двох кандидатів в кожній п’ятірці партійного списку були представниками іншої статі.

Про це від імені міжфракційного депутатського об’єднання «Жінки, мир, безпека» заявила народний депутат України Ірина Суслова.

«Від всього жіноцтва України вимагаємо права бути присутніми в українському парламенті. Вже доведено, що найрозвинутіші країни світу закріпили право жінок бути в парламенті нарівні з чоловіками. Вони довели, що можуть розвивати гуманітарну, економічну, безпекову сфери не менш ефективно ніж чоловіки. І сьогодні, коли ми декларуємо рух до Європи, нехай це буде тестом для вас, шановні колеги. Тестом на те, чи підтримуєте ви нас – жінок, представниць 52% населення України», - заявила Ірина Суслова.

Вона висловила сподівання, що до законодавчих ініціатив Президента стосовно реформи виборчої системи внесуть зміни, які передбачатимуть присутність представників іншої статі у Верховній Раді на рівні не менше 30%. А також наявність не менше двох представників іншої статі в кожній п’ятірці партійного списку. У випадку порушення цього принципу, ЦВК не зможе прийняти документи для реєстрації участі партії у виборчому процесі.

«Ми підготували відповідний законопроект й розраховуємо на підтримку Президента та народних депутатів України», - наголосила Ірина Суслова.