Жіночий рух «За Майбутнє» вимагає у влади захисту педагогів від коронавірусу

Уряд зобов’язаний виділити кошти на забезпечення потреб шкіл в санітарних засобах та засобах дезінфекції в умовах епідемії коронавірусу, а Верховна Рада – ухвалити законопроект 3036а, який гарантує обов’язкове медичне страхування для усіх освітян. Завдання держави захистити людей, які забезпечують навчальний процес. Якщо цього не буде зроблено, Жіночий рух «За Майбутнє» проведе низку акцій протесту у всіх регіонах України, аби нагадати владі про виконання своїх функцій.

Про це заявила голова Жіночого руху «За Майбутнє» Ірина Суслова.

«З сьогоднішнього дня через коронавірус 145 класів відправили на самоізоляцію і діти будуть навчатися вдома. Нагадаю, що Міністерство охорони здоров’я напередодні навчального року розробило санітарні правила  і передбачило низку засобів (маски, дезінфекційні засоби та антисептики), які потрібні кожній школі. Але хто має все це забезпечити невідомо. Уряд мав би виділити на це кошти, а не перекладати усю відповідальність, в тому числі фінансову, на директорів шкіл і батьків», - переконана Ірина Суслова.

Вона заявила, що Жіночий рух «За Майбутнє» вимагає від виконавчої та законодавчої влади виконання своїх функцій.

«Від Уряду – виділення коштів на забезпечення санітарних потреб шкіл.  Від Верховної Ради – ухвалити законопроект 3036а, який передбачає обов’язкове медичне страхування усіх освітян, починаючи від закладів дошкільної освіти, шкіл, ПТУ, коледжів і закінчуючи вищими учбовими закладами. Наше завдання – захистити усіх людей, які забезпечують навчальний процес», - відзначила Ірина Суслова.

Вона пообіцяла, що Жіночий рух «За Майбутнє» буде наполягати на виконанні своїх вимог.

«Інакше ми змушені будемо вийти на страйки та мітинги протесту під кожною облдержадміністрацією, аби влада, нарешті, почула усіх освітян та усіх батьків, яку сьогодні змушені нести додаткові фінансові витрати», - заявила Ірина Суслова.